Strijdlust loont op dinsdagavond

Het was een enerverende rit vanavond. In de eerste ronde moest het peloton al halt houden voor een eendengezin bestaande uit een moeder met vier jongen. Nadat die in de sloot waren gejaagd konden we echt van start.

De eenden vonden een paar ronden later dat het gras aan de andere kant van het parcours toch echt groener is. Opnieuw ging het peloton in de remmen (ook niet zonder risico) maar moeder eend had daarna één kind minder. Daarnaast waren er nog een andere overstekende eend, een konijn en een rat. Voor sommige renners waren al die overstekende dieren al reden om te accepteren dat het parcours vanavond niet voor wielrennen was besproken.

Maar de wedstrijd was ook van hoog niveau Er leek al vroeg een beslissing te vallen toen een groep van zeven renners een flinke voorsprong pakte. Daarachter volgde een groepje van drie en daar nog een vijftal. Omdat iedereen gewoon door bleef rijden werden de verschillen heel lang niet groter of kleiner. Toen er in de kopgroep werd gedemarreerd was daar de samenwerking afgelopen. Dat gaf de groep van drie de mogelijkheid om weer aan te sluiten en uiteindelijk sloot ook de laatste groep weer aan. Blijven doorrijden loont soms.

Laurent Molenaar deed ook nog een goede poging om te ontsnappen maar werd twee ronden voor het einde bijgehaald. Nikolai Ivakhov had geen moeite om zijn zesde overwinning op rij te behalen, gevolgd dor Tim Schreurs, Niels Geise en Edwin Commandeur. En die laatste twee zaten in de groep die als laatste weer was aangesloten. De nieuwe stand kent weinig veranderingen.

De stand

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ondersteund door WordPress | Thema: Baskerville 2 door Anders Noren.

Omhoog ↑